niedziela, 21 kwietnia 2024
Płock

Wylewał szambo na działkę

Mieszkaniec ul. Otolińskiej dostał mandat w maksymalnej wysokości za wylewanie zawartości szamba ze zbiornika bezodpływowego na pobliską działkę. Może się spodziewać ponownych kontroli.

Straż Miejska w Płocku

Okazuje się, że nieznośny smród unoszący się nad okolicą domków jednorodzinnych fundują mieszkańcom … sąsiedzi, wylewając zawartość szamba na pole, do rowu melioracyjnego, na działkę sąsiada, czy nawet na własną działkę. Jedną z takich osób przyłapali wczoraj (07.03) około godz. 12.50 na gorącym uczynku rejonowi straży miejskiej. Mężczyzna za pomocą węża gumowego wylewał szambo na sąsiednią działkę.

Straż Miejska w Płocku

Proceder trwał i dopiero po wejściu strażników na posesję mężczyzna zaprzestał opróżniania szamba. Właściciel, który tego dokonał został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Mężczyznę ukarano również za brak podpisanej umowy na wywóz nieczystości ciekłych i braku rachunków za ich wywóz. Otrzymał mandat karny w wysokości 200 zł.

Z naszych obserwacji wynika, że w ramach oszczędności niektórzy właściciele domów wylewają szambo do rowu melioracyjnego albo na działkę. Wylewanie szamba jest niedozwolone i nie ma znaczenia, czy wylewa się je na własne podwórko, czy poza jego obszar. Na właścicielach posesji spoczywa obowiązek podpisania umowy na wywóz nieczystości stałych i ciekłych. Wylewanie szamba jest karalne, nie zależnie od tego, gdzie je wylewasz. Osobom, które nielegalnie pozbywają się nieczystości grozi kara grzywny w wysokości do 500 zł. Regulacje prawne dotyczące wprowadzania ścieków do wód, czy ziemi zawarte są w prawie wodnym.

dodaje

Pamiętajmy, że wylewanie szamba szkodzi zdrowiu i środowisku, a także pociąga za sobą odpowiedzialność karną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *