Nowy DuninówPowiat Płocki

Szymek, Krzyś i ich mama liczą na naszą pomoc. W pożarze stracili wszystko

Szymek i Krzyś – 4-letni bliźniacy w jednej chwili stracili to co najważniejsze. W sobotę, 9 marca spłonął ich dom. Bliscy i przyjaciele założyli zrzutkę, by stworzyć im bezpieczne miejsce.

Chłopcy razem ze swoją mamą Izą zostali bez niczego. Jedyne co im zostało to ubrania, które mieli na sobie w dniu tragedii.

Dom był ich prawdziwym schronieniem, ale także miejscem zabaw i prawdziwej beztroski od narodzin, aż do feralnej soboty 9 marca. Kupiony na kredyt, ale na szczęście ubezpieczony. Jednak nawet jeśli ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, to wystarczy go na spłacenie kredytu. A gdzie Krzyś, Szymek i Iza będą mieszkać? Jako ich przyjaciele, znajomi i rodzina, chcemy pomóc. Dzieci nie powinny się martwić, gdzie będą mieszkały i w czym chodziły ubrane. To my, dorośli powinniśmy im stwarzać taki świat, aby nie budziły się w nocy w krzykiem i płaczem, bo znowu przyśniły im się koszmary.

– tłumaczą bliscy rodziny

Do pożaru doszło w sobotę, 9 marca ok. 18:15 w Brwilnie Dolnym w gminie Nowy Duninów.

Wezwanie dotyczyło pożaru domu jednorodzinnego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy pożar w pełnym rozwinięciu, który obejmował już cały budynek. Obecne na miejscu jednostki PSP Płock prowadziły już akcję gaśniczą. Po otrzymaniu rozkazów część z zastępu udała się do pomocy w akcji gaśniczej, a pozostali pomagali przy zabezpieczeniu wodnym. W związku z intensywnością pożaru na miejsce zdarzenia były skierowane liczne siły i środki, a opanowanie pożaru i zabezpieczenie miejsca trwały do późnych godzin nocnych

– wspominają tę tragiczną noc strażacy z Nowego Duninowa.

Zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy ogłosił urząd Gminy Nowy Duninów.

Prosimy Państwa o pomoc w zbiórce artykułów pierwszej potrzeby dla pogorzelców (prosimy o nowe rzeczy) w postaci m.in.: pościel, koce, ubranka dziecięce chłopięce rozmiar 104, podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego (talerze, sztućce, garnki, szklanki), ręczniki, środki czystości, zabawki dla dzieci. Artykuły można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Duninowie w dni robocze w godz. od 7:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku, w środy od 9:00 do 17:00, ul. Osiedlowa 1, Nowy Duninów tel. 242611414. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

– czytamy na stronie gminy.

Pomoc płynie z każdej strony, każda jest bardzo ważna.

Chcemy pomóc Izabeli, Krzysiowi i Szymusiowi zacząć wszystko od nowa. Dlatego prosimy o dowolne wpłaty, aby odbudować zniszczony dom, ale też kupić najpotrzebniejsze rzeczy na początek. Iza to silna kobieta, jednak jak każda osoba w obliczu tragedii potrzebuje wsparcia. Ma je w nas i zrobimy wiele, aby ich mały świat powstał ze zgliszczy niczym mityczny Feniks, odradzający się z popiołów i lecący wysoko w stronę Słońca! Dołącz do naszej drużyny i pomóż nam pomóc!

– apelują bliscy.

Link do zrzutki – TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *