środa, 22 maja 2024
Płock

Bez uprawnień za kółkiem, z mandatem i punktami karnymi

W ręce strażników miejskich trafiła kolejna osoba, która zdecydowała się na kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień. Jest to 46-letni płocczanin, który na ul. 3 Maja zaparkował auto na miejscu dla osoby niepełnosprawnej nie posiadając do tego uprawnień. To już kolejny taki przypadek od początku bieżącego roku.

Nieodpowiedzialny 46-letni płocczanin, który zdecydował się na kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień, został ujawniony dziś około godz. 9.00 na ul. 3 Maja. Mężczyzna pomimo, iż nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, poruszał się autem po mieście oraz zaparkował swojego Peugeota na miejscu dla osoby niepełnosprawnej. Podczas legitymowania mężczyzna sam przyznał się strażnikom, iż uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi zabrane zostało mu za jazdę pod wpływem alkoholu oraz innych substancji zabronionych. W związku z zaistniałą sytuacją na miejsce zdarzenia wezwany został patrol policji.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

Podczas oczekiwania na przyjazd policji na miejscu zdarzenia zjawił się ojciec kierowcy, któremu przekazano pojazd. 

46-latek, za zaparkowanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej nie posiadając do tego uprawnień ukarany został przez strażników mandatem karnym w kwocie 800 zł i 6 pkt karnych. Dalsze czynności w jego sprawie co do kierowania pojazdem bez uprawnień przejęli  policjanci z Komendy Miejskiej.

dodaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *