środa, 22 maja 2024
Powiat Płocki

Jutro kolejny protest rolników. Utrudnienia na terenie powiatu płockiego

Blokady autostrad, dróg dojazdowych do miast i przejść granicznych. W środę, 20 marca, rolnicy zaplanowali strajk generalny. Rolnicze protesty mają się odbyć w całym kraju, również na terenie powiatu płockiego.

Kierowcy z utrudnieniami muszą liczyć się również w Wyszogrodzie. Tu na skrzyżowaniu DK50 z DK62 utrudnienia spodziewane są 20 marca od 7.00 do 19.00. W Górze na skrzyżowaniu DK10 z drogą wojewódzką 567 w godzinach 9.00 – 16.00 oraz w Drobinie. Tu rolnicy protestować będą na skrzyżowaniu DK10 i DK60. Protest zaplanowali od środy od godz. 6.00 do piątku do godz. 6.00. Dodajmy, od kilku tygodni w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej trwają protesty rolników, domagających się m.in. odstąpienia od przepisów Europejskiego Zielonego Ładu i uszczelnienia granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza państw UE.

Europejski Zielony Ład wprowadza wiele wytycznych m.in. dla rolnictwa. Mają one umożliwić osiągnięcie w Europie neutralności klimatycznej do 2050 r. Chodzi m.in. o wprowadzenie bardziej ekologicznej i mniej emisyjnej produkcji oraz redukcję zużycia nawozów i środków ochrony roślin o połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *