sobota, 20 kwietnia 2024
Płock

Wielki Tydzień w katedrze płockiej

Dla katolików zbliżają się najważniejsze święta w roku – Niedziela Zmartwychwstania. Wielki Tydzień rozpoczyna Niedziela Palmowa, od Wielkiego Czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne. Jak będą wyglądały celebracje Liturgiczne w Płocku?

Sobota przed Niedzielą Palmową 23 marca, godz. 19
Celebracja sakramentu pokuty w obrzędzie pojednania wielu penitentów z indywidualną spowiedzią i rozgrzeszeniem – przewodniczy bp Szymon Stułkowski

Niedziela Palmowa 24 marca, godz. 11.30
Procesja z palmami z ogrodu Domu Biskupiego i Msza Święta w bazylice katedralnej (zapraszamy wszystkich uczestników Mszy Świętej do wzięcia udziału w procesji, gromadzimy się w ogrodzie Domu Biskupiego, skąd o 11.30 wyruszy procesja poprzedzona obrzędem błogosławieństwa palm) – przewodniczy bp Szymon Stułkowski

Wielki Czwartek 28 marca, godz. 10
Msza Krzyżma – przewodniczy bp Szymon Stułkowski

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek 28 marca, godz. 18
Msza Wieczerzy Pańskiej – przewodniczy bp Szymon Stułkowski

Wielki Piątek 29 marca, godz. 9
Liturgia Godziny Czytań i Jutrzni (tzw. Ciemna Jutrznia) – przewodniczy bp Szymon Stułkowski

Wielki Piątek 29 marca, godz. 18
Liturgia na cześć Męki Pańskiej – przewodniczy bp Szymon Stułkowski. Po zakończeniu liturgii możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 24

Wielki Piątek – spowiedź
Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 10 do godz. 17

Wielka Sobota 30 marca, godz. 9
Liturgia Godziny Czytań i Jutrzni (tzw. Ciemna Jutrznia) – przewodniczy bp Mirosław Milewski

NIEDZIELA WIELKANOCNA – ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ Sobota 30 marca, godz. 20
Podczas liturgii Mszy Świętej, której przewodniczy bp Szymon Stułkowski, ośmioro dorosłych katechumenów przyjmie sakramenty inicjacji chrześcijańskiej. Liturgia Wigilii Paschalnej zakończy się procesją rezurekcyjną wokół katedry. Prosimy o zabranie na liturgię świec z osłonkami.
Zgodnie z ubiegłoroczną zapowiedzią w Niedzielę Zmartwychwstania NIE będzie Mszy Świętej z procesją rezurekcyjną o godz. 6.

Porządek Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego (Msza w dzień):
godz. 8; godz. 10; godz. 11.30 – po zakończonej Mszy Świętej zapraszamy dzieci do ogrodu biskupiego; godz. 13; godz. 18.
Zachęcamy do pełnego udziału w każdej z liturgii oraz do skorzystania z możliwości uzyskania odpustów zupełnych w tych świętych dniach męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.

Wielka Sobota – spowiedź i błogosławieństwo pokarmów – błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co 30 min. od godz. 10 do godz. 19.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 10 do godz. 19 i bezpośrednio po Wigilii Paschalnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *