wtorek, 21 maja 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

125 km/h na Grabówce. Kierowca stracił prawo jazdy

Pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym, pędził z prędkością 125 km/h. Rozpędzonego kierowcę subaru zatrzymał funkcjonariusz płockiej drogówki. Płocczanin stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Wczoraj (24.03) na ul.Grabówka w Płocku funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy zatrzymał rozpędzonego kierowcę subaru. 43-latek poruszał się pojazdem z predkością 125km/h, gdzie w obszarze zabudowanym jest ona ograniczona do 50 km/h. Mieszkaniec Płocka przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

mówi sierż. szt. Monika Jakubowska oficer prasowy KMP w Płocku

Przypominamy, że:

  • przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy;
  •  jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu – okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;
  • natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

Niestety wciąż zbyt wielu kierowców lekceważy ograniczenia prędkości i zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim jeździ zbyt szybko.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Nie warto się śpieszyć, bo kiedy dojdzie do zdarzenia może być za późno. Dlatego za kierownicę wsiadaj zawsze wypoczęty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i nigdy się nie śpiesz.

dodaje

Kierowco pamiętaj, że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *