wtorek, 21 maja 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

Złamał zakaz, groził pozbawieniem życia. Jest w areszcie

41-latek złamał zakaz zbliżania i groził swojej żonie pozbawieniem życia oraz spaleniem domu. Mężczyzna został zatrzymany przez płockich policjantów. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

1 kwietnia płoccy funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu płockiego, który przy użyciu noża, szarpiąc za włosy groził swojej żonie pozbawieniem życia oraz spaleniem domu. Już w marcu wszczęto procedurę niebieskiej karty oraz postępowanie przygotowawcze w związku ze stosowaniem przemocy fizycznej oraz psychicznej wobec kobiety. Wówczas, wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, zakazu zbliżania się i kontaktowania z ofiarą. W środę (3.04) 41-latek został tymczasowo aresztowany.

opowiada sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez policję.

Pamiętajmy, że przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Dlatego ważne jest, aby na zjawisko przemocy domowej nie pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policję.

dodaje

W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *