Płock

Prowadź nas – Auto Fara 2024

Już w niedzielę, 21 kwietnia duszpasterze płockiej Fary zapraszają wszystkich miłośników jednośladów i pojazdów mechanicznych na uroczyste otwarcie sezonu automobilowego organizowanego pod hasłem „Prowadź nas – Auto Fara 2024”.

O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych. Po Mszy św., na placu wokół kościoła będą poświęcone motocykle, a przed bramą kościelną wszystkie samochody. Kierowcy otrzymają pamiątki. Podczas święcenia pojazdów będą zbierane ofiary na wakacyjne wyjazdy dla harcerzy.

Pojazdy można ustawiać na Starym Rynku od godz. 11.30, podjeżdżając ulicą Małachowskiego w kierunku Fary oraz od ulicy Piekarskiej.

Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach. Niech modlitwa do świętego Krzysztofa, lub jego obrazek w naszych pojazdach, zobowiązują nas zawsze do czynów miłości, bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach

– zaprasza ks. Jarosław Kamiński proboszcz parafii św. Bartłomieja w Płocku

AutoFara jest zorganizowana we współpracy z Urzędem Miasta Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *