wtorek, 21 maja 2024
Płock

Utrudnienia na ul. Chopina. Drogowcy całkowicie zamkną fragment drogi

Uwaga kierowcy! Trwa modernizacja ul. Chopina. Coraz bliżej końca prac – to dobra wiadomość. Niestety, kierowców czeka jeszcze trochę utrudnień. M.in całkowite zamknięcie fragmentów tej drogi.

W najbliższą środę 17 kwietnia drogowcy zamykają odcinek ul. Chopina, leżący między skrzyżowaniem z ul. Mickiewicza, a ul. Obrońców Płocka 1920 roku. Wymienione skrzyżowania pozostaną jednak na razie przejezdne, podobnie jak pozostałe fragmenty tej drogi.

Po zakończeniu prac na tym odcinku drogowcy zamkną całkowicie przejazd na całym obecnie modernizowanym fragmencie od banku do skrzyżowania z ul. Obrońców Płocka. Ten etap modernizacji ul. Chopina zacznie się w połowie maja i potrwa do końca czerwca.

Przebudowa tej drogi trwa od 2016 roku. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu miasto prowadzi ją etapami. Tym bardziej, że modernizacja jest kompleksowa: od podstaw budowana jest podziemna infrastruktura, jezdnia, chodniki i droga rowerowa, której wcześniej tu nie było oraz instalowane jest nowoczesne oświetlenie.

Zmodernizowaliśmy już trzy fragmenty tej ulicy. Najpierw przebudowaliśmy odcinek, leżący między ul. Bielską, a skrzyżowaniem z ul. Obrońców Płocka. Potem były kolejne: od ul. Otolińskiej do Ronda Moniuszki i od Otolińskiej do rozjazdów w rejonie dworca autobusowego i ul. Dworcowej.

tłumaczy Hubert Woźniak z płockiego ratusza

Teraz prace trwają nad ostatnim fragmentem.

Umowa z wykonawcą mówi, że koniec wszystkich robót nastąpi najpóźniej 11 września br. Niewykluczone jednak, że nastąpi to nieco wcześniej. Po zakończeniu prac znacznie zmieni się organizacja ruchu. Największa zmiana zakłada, że rozdzielająca dziś jezdnie ul. Chopina centralna wyspa zieleni zostanie powiększona (wydłuży się niczym cygaro) i zacznie funkcjonować jako duże rondo.

dodaje Woźniak

Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg. Za modernizację zapłaci prawie 7,7 mln zł. Na to zadanie miasto otrzymało dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości połowy tej kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *