wtorek, 21 maja 2024
Płock

Na czwartek w Płocku zaplanowano manifestację

W czwartek pracownicy likwidowanego w Płocku Levi Strauss zapowiadają protest. Za nimi kolejne rozmowy z dyrekcją płockiego zakładu. Niestety decyzje, które na nich zapadły nie są satysfakcjonujące dla pracowników. Chodzi o wysokość odpraw dla zwalnianych 650 pracowników.

Związkowców i pracowników Levi Strauss poparł zarząd Regionu Płockiego NSZZ “Solidarność”. Manifestacja, zorganizowana przez NSZZ “Solidarność” odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 12.00, przy ulicy Banacha w Płocku.

Przypomnijmy, że z informacji podanych przez firmę wynika, że w połowie czerwca zakończy się produkcja w płockim zakładzie. Prace straci 650 osób. Decyzję – jak zaznacza firma została podjęta w związku z coraz bardziej wymagającą sytuacją na rynku pracy, stale rosnącymi kosztami produkcji i dynamiczną ewolucją wymagań rynkowych. Pomoc zadeklarował prezydent Andrzej Nowakowski. Po spotkaniach z pracownikami jednym z wariantów pomocy ma być m.in. znalezienie inwestora związanego z branżą tekstylną, dziewiarską, który byłby w stanie uruchomić w Płocku podobną produkcję. Swoje oferty pracy przedstawiło również kilka firm z Płocka i okolic. Deklarują zatrudnienie części pracowników od zaraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *