wtorek, 21 maja 2024
Płock

Nowe witraże na Górkach

W parafii pw. św. Józefa w Płocku zakończono dzieło uzupełniania okien witrażami. Ostatnie sześć witraży, znajdujących się w Kaplicy św. Józefa, poświęcił biskup płocki Szymon Stułkowski. Wszystkie witraże powstały z inicjatywy proboszcza parafii ks. kan. Andrzeja Smolenia.

Biskup płocki Szymon Stułkowski dokonał poświęcenia sześciu witraży, umieszczonych w Kaplicy św. Józefa w kościele parafii pw. św. Józefa w Płocku.

Św. Józef, mąż Maryi, stał się ojcem dla Jezusa. Towarzyszył Jezusowi, patrzył na jego wzrost, dojrzewanie, życie ukryte. Każdy z nas może podziękować Bogu za to, że, spotkał ludzi, którzy uczyli go Boga

– powiedział biskup.

Nowe witraże zostały ufundowane przez darczyńców. Są to witraże: Zaślubiny Józefa i Maryi, Sen św. Józefa, Boże Narodzenie, Ofiarowanie w świątyni, Praca w Nazarecie, Śmierć św. Józefa. Wyrazem podziękowania za ofiarność były gratulacje od proboszcza parafii ks. kan. Andrzeja Smolenia.

Uroczystość poświęcenia witraży odbyła się dzięki zaangażowaniu proboszcza ks. kan. Andrzeja Smolenia i wikariusza ks. Marka Michalskiego. Wierni parafii pw. św. Józefa w Płocku nie tylko wsparli inwestycję witraży w swoim kościele. W czasie rekolekcji wielkopostnych zebrali 9 tysięcy zł na wsparcie Domu Mocarzy w Mocarzewie koło Sannik.

źródło: Diecezja Płocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *