Gospodarka i społeczeństwo

Kokaina na dworcu. Akcja mazowieckiej KAS i Policji.

1,6 kg kokainy znaleziono w walizce na Dworcu Zachodnim w Warszawie. Podróżny narodowości nigeryjskiej został zatrzymany. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 1,2 mln zł.

Akcja na dworcu autobusowym

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III (KRP) razem z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) zatrzymali podróżnego, który przyjechał z Dusseldorfu.

Mężczyzna zachowywał się podejrzanie. Wysiadł z autokaru tylnymi drzwiami i podszedł do luku bagażowego. Jednak zamiast odebrać bagaż, nerwowo się rozglądał i zaczął iść w kierunku budynku dworca.

Podejrzany bagaż

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że jest narodowości nigeryjskiej i od ponad 10 lat przebywa w Polsce. Podczas pierwszego przeszukania bagażu podręcznego mężczyzny oraz pozostawionej przez niego w luku bagażowym walizki, nie znaleziono nic podejrzanego. U podróżnego przeprowadzono testy urynowe, które potwierdziły obecność środków odurzających w jego organizmie. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala, gdzie został przebadany tomografem, aby wykluczyć przemyt wewnątrzustrojowy. Wynik badania był negatywny.

Kokaina zamiast zupy

Na komendzie policji ponownie przesłuchano podejrzanego w obecności tłumacza przysięgłego. Sprawdzono jeszcze raz zawartość walizki. W trzech puszkach zamiast żywności – zupy i kremu z owoców oraz orzechów palmowych, znajdowały się foliowe opakowania z białym proszkiem. Badania narkotestem potwierdziły, że jest to kokaina o wadze ponad 1,6 kg. Postępowanie prowadzą policjanci z KRP Warszawa III pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *