środa, 22 maja 2024
Gospodarka i społeczeństwo

Przesyłka z narkotykami zatrzymana przez KAS. Odbiorca paczki w rękach policji

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła blisko 1 kg substancji psychotropowych w przesyłce lotniczej. Odbiorca przesyłki został zatrzymany. Sprawę prowadzi Komisariat Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego w Warszawie (MUCS) podczas kontroli przesyłek lotniczych, znaleźli w jednej z nich substancje psychotropowe.

Słoik z żywicą, THC zamiast ubrań

Przesyłka nadana w USA zgodnie z deklaracją miała zawierać ubrania. Po otwarciu paczki, w kartonowym pudle z etykietą adresową, był tylko jeden t-shirt oraz … litrowy słoik z żywicą. Substancję poddano wstępnym badaniom spektrometrem i narkotestem. Wyniki laboratoryjnej ekspertyzy potwierdziły, że żywica zawiera środki psychotropowe w postaci THC o wysokim stężeniu. Z zatrzymanego narkotyku można byłoby przygotować kilkanaście tysięcy dilerskich porcji.

Przesyłka została przekazana funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.

Policja zatrzymała odbiorcę przesyłki

Funkcjonariusze policji ustalili i zatrzymali adresata przesyłki. To 26. letni obywatel Ukrainy, który na stałe mieszka w Warszawie. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego, policjanci znaleźli marihuanę i haszysz. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i usiłowania przemytu narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 lat do 20.

Tymczasowy areszt

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota wystąpił z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 26. latek został aresztowany na trzy miesiące.

Efektywna współpraca

Współpraca funkcjonariuszy mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz policjantów z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie doprowadziła do wyeliminowania z rynku narkotyków i zatrzymania podejrzanego. Sprawa jest rozwojowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *