środa, 22 maja 2024
Gospodarka i społeczeństwo

Od 6 maja w szkołach zajęcia z wojskiem

Edukacja z wojskiem – nowy program dla szkół. Realizować go będą wspólnie Ministerstwo Edukacji i Resort Obrony Narodowej. Ma on zostać wdrożony 6 maja 2024 roku. Głównym założeniem programu jest nauka dzieci i młodzieży zachowań w sytuacjach kryzysowych.

„Edukacja z wojskiem” to 6-tygodniowy program edukacyjno-obronny. Będzie on realizowany w szkołach od 6 maja do 20 czerwca 2024 roku. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia mają połączyć teorię z praktyką. Będą zawierały tematykę z zakresu: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej i obrony cywilnej. Uczniowie zapoznają się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

Głównym celem i założeniem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem – czytamy na rządowej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *