środa, 22 maja 2024
Słupno

Rozbudowa szkoły w Liszynie

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej w Liszynie. Prace wkroczyły w kolejny etap. Dobra wiadomość jest taka, że od września w nowym budynku rozpocznie się nauka.

Nie ukrywam, że to była bardzo potrzebna inwestycja na tym terenie, na południu Gminy Słupno. Przedszkole w końcu uzyska właściwą oprawę, bo mamy świadomość tego, że dzieci przybywa, że mieszkańców jest coraz więcej. A przede wszystkim dzieci będą czuły się zaopiekowane, bezpieczne. Powstanie nowa pracownia chemiczna. To wszystko spowoduje, że szkoła nabierze blasku – mówi Marcin Zawadka, Wójt Gminy Słupno.

W ramach inwestycji rozebrano część istniejącego budynku. Został on rozbudowany – teraz na dole będzie przedszkole, na górze część szkolna.

Trwają prace wykończeniowe wewnątrz, są rozkładane instalacje wodno – kanalizacyjne, elektryczne, internet. Wszystko zgodnie z planem. Jesteśmy już w środku, nie przeszkadza nam za bardzo pogoda. Mam nadzieję, że będą realizowane prace zgodnie z planem założonym i tak jak chcielibyśmy, żeby we wrześniu wszystko było już tutaj otwarcie i dzieci mogły się cieszyć nowymi salami lekcyjnymi. Mam nadzieję, że ten termin zostanie dotrzymany – mówi Joanna Wereszczyńska, Naczelnik Wydziału Inwestycji, Infrastruktury i Rozwoju.

W budynku będzie w sumie siedem sal dydaktycznych, pomieszczenia sanitarne, szatnia oraz korytarz, który połączy nową część z istniejącym budynkiem szkoły.

To jest budynek, który w części parterowej będą dwie sale przedszkolne. One będą miały swoje otoczenie socjalne obok, tam będą łazienki dla przedszkolaków, będzie szatnia dla przedszkolaków, ale na dole będzie również szatnia szkolna, będzie przejście do sali gimnastycznej i oczywiście połączenie z obecnym budynkiem szkoły. W nowej części również będzie winda, a na pierwszym piętrze szkoły, która również będzie połączona korytarzem ze starą częścią szkoły, mamy pięć sal, w tym salę chemiczną. To już jest budynek, który już jest nowocześnie wykańczany i mamy nadzieję, że będzie cieszył milusińskich – dodaje Wereszczyńska.

Prace powinny zakończyć się wraz z sierpniem. Przebiegają zgodnie z kalendarzem inwestycyjnym.

Duże wsparcie jest ze strony Urzędu Gminy, bo Pani Naczelnik Joanna Wereszczyńska nadzoruje to w sposób właściwy. Jesteśmy często tu na budowie, są rady budowy odbywane cyklicznie w Urzędzie Gminy, więc dobra współpraca z wykonawcą, który dokłada starań wiedząc jak to jest dla nas ważna sprawa, bo bez dobrej współpracy ciężko byłoby spiąć ten termin – mówi wójt.

Całkowity koszt inwestycji to ok. 5,5 mln zł, z czego 4 mln zł pochodzą z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *