środa, 22 maja 2024
Komenda Miejska Policji w Płocku

SPEED na drogach

Nadmierna prędkość oraz brawura to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z grupy SPEED. Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Płocka i powiatu skontrolowali 123 pojazdy i ukarali kolejnych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Płocka i powiatu skontrolowali 123 pojazdy oraz ujawnili 125 wykroczeń. 119  z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 109 mandatów karnych.

Działania policjantów z grupy ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz  na rażące wykroczenia popełniane przez “piratów drogowych”. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości – mówi podkom. Monika Jakubowska z KMP w Płocku

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *