Komenda Miejska Policji w Płocku

46-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące

114 km/h na liczniku miał kierujący, którego w obszarze zabudowanym, zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy. 46-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Wczoraj (22.04) w Bronowie Zalesiu (pow. płocki) na celowniku miernika prędkości policjantów z płockiej drogówki  znalazł się kierujący renaultem, który pędził z predkością ponad 114 km/h, gdzie w obszarze zabudowanym jest ona ograniczona do 50 km/h. Natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej.

46-letni mieszkaniec Sierpca przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna otrzymał mandat w kwocie 2 tys. złotych, a do jego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych.

Jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Nie warto się śpieszyć, bo kiedy dojdzie do zdarzenia może być za późno. Dlatego za kierownicę wsiadaj zawsze wypoczęty, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i nigdy się nie śpiesz. – Mówi podkom. Monika Jakubowska z KMP w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *