Płock

W sobotę otwarcie Miodolanki

W sobotę 27 kwietnia punktualnie o godz. 6 rano swoje podwoje otworzy płocki aquapark.

Zapraszam wszystkich do korzystania z obiektu. Atrakcje są adresowane do osób w różnym wieku. Można tu pływać, bawić się w wodzie lub relaksować w jacuzzi czy saunie przez siedem dni w tygodniu. Jestem przekonany, że zarówno płocczanie, jak i mieszkańcy regionu będą z przyjemnością spędzać tu czas wolny – zachęca prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Aquapark będzie czynny codziennie, także w weekendy i święta, w godz. 6 – 22. Jednocześnie będzie mogło z niego korzystać 600 osób. Są w nim cztery baseny i cztery zjeżdżalnie. Najbardziej ekstremalną jest tzw. aqualoop, który zaczyna się od pionowego startu i prawie pionowego ślizgu przez trzy piętra. Kilkusekundowy zjazd z prędkością dochodzącą do 50 km/h dostarcza silnych emocji. Najdłuższa liczy 140 metrów długości. Nazywa się multimedialną, bo całą trasę pokonamy w towarzystwie efektów dźwiękowych i świetlnych. Szybsza od niej, bo bardziej stroma, jest zjeżdżalnia rurowa o długości 90 m.

Jest też trzydziestometrowa zjeżdżalnia „rainbow” o czterech łagodnie pofalowanych torach. Zjedziemy nią wprost do niecki rekreacyjnej, gdzie czekają różne wodne atrakcje, m.in. rwąca rzeka, przeciwprąd, sztuczna fala, leżanki napowietrzające. Ma ona 600 mkw. powierzchni. Jest też basen sportowy o długości 25 m. A obok basen przygotowany specjalnie do nauki pływania, który w najgłębszym miejscu ma 150 cm. Dla dzieci urządzony został brodzik z dwiema zjeżdżalniami i innymi wodnymi zabawkami oraz plac wodny na zewnątrz obiektu. W głównej hali znajdziemy ponadto dwunastoosobowe jacuzzi.

Z kolei dla wielbicieli relaksu i chcących skorzystać z zabiegów na ciało przygotowano strefę spa. Są w niej wanny z hydromasażem, grota solna, grota lodowa oraz sauny: sucha, parowa i infrared z chromoterapią.

Ceny biletów zależą od strefy, do której chcemy wejść, długości pobytu oraz dnia tygodnia. Na przykład 2,5-godzinne wejście do strefy basenowej będzie kosztować od poniedziałku do piątku 50 zł lub 36 zł dla dzieci, osób uczących się w wieku do 25 lat i emerytów. A w weekendy i święta odpowiednio 60 i 44 zł. Dla osób z niepełnosprawnościami są zniżki. Dzieci do 3 lat wchodzą bezpłatnie. Są też wejściówki rodzinne.

Sobotnie otwarcie kończy kilkuletni proces inwestycyjny. Umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym z firmą Warbud prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał 30 kwietnia 2021 roku. Budowa przy ul. Miodowej rozpoczęła się w sierpniu od rozebrania starej siedziby Szkoły Podstawowej nr 17, na której miejscu powstało centrum sportowo-rekreacyjne. Prace budowlane zakończyły się 29 stycznia tego roku.

Koszt budowy i wyposażenia aquaparku wyniósł 106 mln zł, a wraz z 20-letnią eksploatacją w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego koszt wyniesie ponad 200 mln zł. Przez ten czas płocki samorząd będzie stopniowo spłacać obiekt.

Obiektem będzie zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *