Płock

Majówka w Płocku – co będzie się działo?

Przed nami majówka. Wiele osób zapewne skorzysta z kilku wolnych dni i wyjedzie z miasta. Jeśli jednak w tym czasie planujecie zostać w Płocku, gwarantujemy atrakcji nie zabraknie.

Od 1 do 3 maja przy Starym Rynku stanie ciężarówka, w której będzie prezentowane widowisko multimedialne Iskry Niepodległej – o Polakach, którzy zmienili świat.

UMP

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to mobilne widowisko edukacyjne popularyzujące sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników – wybitnych Polek i Polaków, którzy zmieniali świat. Ich cechą wspólną było przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami multimedialnego spektaklu są postaci, o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. To część historii, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę i Świat, to opowieść o potencjale naszej wspólnoty. Mobilne widowisko umieszczono w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. W projekcie zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości naczep niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat ludzi, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W czwartek 2 maja z okazji Dnia Flagi zapraszamy do wspólnego zdjęcia z biało-czerwoną w ramach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie rozpocznie się o 16.00 na Starym Rynku. W programie:

  • prezentacja zespołów tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury
  • rozstrzygnięcie Konkursu wiedzy o polskim parlamentaryzmiePatronat Honorowy – Elżbieta Gapińska Posłanka na Sejm RP oraz Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka
  • zdjęcie z biało – czerwoną

piątek 3 maja będziemy świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Z okazji 20-lecia Płocka w Unii Europejskiej. Wieczorem koncerty Bibobit i Lanberry.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

godz. 9.45 – złożenie kwiatów przy Pomniku Marszałka Stanisława Małachowskiego, ul. Teatralna

godz. 10.00 – msza święta w intencji Ojczyzny, oprawa muzyczna: Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, Bazylika Katedralna

godz. 11.15 – uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza, pl. Narutowicza

Stary Rynek – godz. 10.00 – 16.00

ISKRY NIEPODLEGŁEJ – widowisko multimedialne o Polakach, którzy zmienili świat

Stary Rynek – godz. 19.00 – Koncert 20 lat Polski w UE

Koncert zespołu BIBOBIT, godz. 20.30 Koncert LANBERRY z zespołem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *