ORLEN S.A.

Wodne stacje ORLEN gotowe na nowy sezon żeglarski

W tym roku motorowodniacy i żeglarze już od 26 kwietnia będą mogli korzystać z nawodnych stacji tankowania ORLEN na Mazurach, nad Zalewem Zegrzyńskim oraz nad morzem – w Gdyni i Pucku. Oprócz paliwa, w większości stacji będzie można kupić produkty spożywcze, a w niektórych skorzystać z nowej oferty gastronomicznej. W trosce o środowisko, każdy nadwodny punkt tankowania został wyposażony w rozwiązania techniczne zapobiegające m.in. rozlaniu paliwa do wody.

Wodne stacje paliw ORLENU już od 22 lat służą wielbicielom żeglarstwa i sportów motorowodnych. Dzięki nim klienci mogą wygodnie tankować bezpośrednio z dystrybutora, co eliminuje uciążliwe korzystanie z kanistrów.

Oprócz możliwości zatankowania łodzi, na niektórych sezonowych stacjach można również zrobić zakupy z oferty znanej z tradycyjnych stacji ORLEN. W Giżycku na żeglarzy będzie czekać nowość – pierwsza w Polsce nawodna stacja w formacie Stop.Cafe 2.0 Mikro Premium – m.in. z hot-dogami, zapiekankami, kawą, herbatą i słodkimi przekąskami.

Korzystając ze stacji wodnych, klienci mogą płacić zarówno gotówką, jak i za pomocą kart płatniczych i aplikacji mobilnej ORLEN Pay. Na stacjach akceptowane są również programy flotowe ORLEN i program lojalnościowy VITAY.

Wodne stacje paliw ORLENU zostały zaprojektowane i wybudowane ze szczególną troską o ochronę środowiska naturalnego. Dzięki zastosowanej technologii całodobowego systemu zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków, obiekty te są całkowicie bezpieczne zarówno dla gruntów, jak i wód. Specjalne przeciwrozlewowe rękawy sorpcyjne zabezpieczają przed możliwym rozlewem paliwa i niekontrolowanym wyciekiem podczas tankowania, natomiast hermetyczny system odsysania par zapobiega wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery. Sezonowe stacje paliw posiadają też niezbędne środki potrzebne do neutralizacji ewentualnych wycieków.

Wodne stacje ORLEN dostępne są w siedmiu lokalizacjach:– Mikołajki: Promenada

– Giżycko, ul. Nabrzeżna 15

– Sztynort: Port Sztynort

– Węgorzewo: ul. Braci Ejsmontów 3

– Nieporęt: ul. Wojska Polskiego 3

– Puck: ul. Lipowa 3C

– Gdynia, ul. Jana Pawła II (Marina)

Stacje paliw ORLEN to obecnie nie tylko punkty tankowania aut, ale również miejsca odpoczynku, które dają możliwość zjedzenia zdrowego posiłku. Dlatego ORLEN konsekwentnie rozszerza zakres dostępnej infrastruktury i usług przyjaznych dla podróżujących różnymi środkami lokomocji. Stacje paliw ORLEN są przyjazne rowerzystom, a dzięki dużym parkingom, które są w większości monitorowane, pozwalają na pozostawienie samochodu i rozpoczęcie wycieczek na jednośladach. Przed wyruszeniem w rowerową trasę na stacjach paliw można zakupić podstawowe akcesoria rowerowe, takie jak: bidony, latarki lub kłódki. Większość stacji jest wyposażona w stojaki dla rowerów oraz kompresory. Przed wyruszeniem w trasę klienci mogą skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, w tym z napojów izotonicznych przeznaczonych dla aktywnych. Udogodnienia, z których mogą skorzystać rowerzyści, mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *