Płock

Aquapark Miodolanka czeka na amatorów wodnego relaksu

Cztery baseny, zjeżdżalnie, strefa spa – to wszystko czeka na sympatyków wodnych atrakcji. Czynny jest już aquapark Miodolanka. Zaprasza codziennie od 6:00 do 22.00. Jednocześnie może z niego korzystać 600 osób.

Atrakcje znajdzie każdy, w zależności od upodobań i wieku. Przygotowane są dla całych rodzin. Do dyspozycji są baseny sportowe, rekreacyjne, dla dzieci, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie: duża czterotorowa, trzy rurowe, nawet ekstremalna typu aqualoop o długości 140 metrów.

Najbardziej ekstremalną jest tzw. aqualoop, który zaczyna się od pionowego startu i prawie pionowego ślizgu przez trzy piętra. Kilkusekundowy zjazd z prędkością dochodzącą do 50 km/h dostarcza silnych emocji. Najdłuższa liczy 140 metrów długości. Nazywa się multimedialną, bo całą trasę pokonamy w towarzystwie efektów dźwiękowych i świetlnych. Szybsza od niej, bo bardziej stroma, jest zjeżdżalnia rurowa o długości 90 m.

Atrakcje są adresowane do osób w różnym wieku. Można tu pływać, bawić się w wodzie lub relaksować w jacuzzi czy saunie przez siedem dni w tygodniu. Jest również strefa spa z saunami, grota solna oraz jacuzzi.

Aquapark będzie czynny codziennie, także w weekendy i święta, w godz. 6.00 – 22.00. Jednocześnie będzie mogło z niego korzystać 600 osób. Wokół basenu powstały 104 miejsca parkingowe. Jest również plac zabaw dla dzieci.

Prace budowlane trwały dwa lata. Koszt budowy i wyposażenia aquaparku przy ul. Miodowej wyniósł 106 mln zł, a wraz z 20-letnią eksploatacją w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego koszt wyniesie ponad 200 mln zł. Przez ten czas płocki samorząd będzie stopniowo spłacać obiekt.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *