Płock

Płoccy adwokaci Mistrzami Polski

Adwokatów kojarzymy przede wszystkim z sal sądowych czy spotkań w kancelarii. Jednak reprezentacja płockich adwokatów może się nam już kojarzyć również z mistrzowskim rozegraniem z kartami w dłoniach.  

W dniach 12-14 kwietnia 2024 r. w Olsztynie odbyły się 11 Mistrzostwa Polski Adwokatów w Brydżu Sportowym. Płocką Izbę Adwokacką reprezentował Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Płocku adwokat Wojciech Skorupski, który grał w drużynie z adwokatem Andrzejem Krysiukiem. 

Obaj Panowie Mecenasi pokazali swoje największe umiejętności w brydżu i zdobyli tytuł Mistrza Polski Adwokatów w Brydżu Sportowym w parach na maksy oraz 1 Wicemistrzostwo Polski Adwokatów w Brydżu Sportowym w Parach na imp. 

Brydż w opinii graczy jest ekscytującą gra. Uczy logiki, poprawia koncentrację i pamięć. Panuje opinia, że brydż nie jest grą karcianą, a grą logiczną z użyciem kart. Warto podkreślić, że brydż jest jedyną grą w karty, dla której organizuje się zawody sportowe. W dzisiejszych czasach przepełnionych światem wirtualnych gier warto spróbować wysiłku intelektualnego w tradycyjnej formie znanej już od XIX wieku.

A co skłoniło płockich adwokatów do wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski i jakie były ich początki?

W Mistrzostwach Adwokatów w Brydżu Sportowym przedstawiciele Płocka biorą udział od 2016 roku. Jest to cykliczne spotkanie organizowane pod patronatem Komisji Integracji, Kultury i Sportu przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Brydż jako dyscyplina niestety staję się coraz mniej popularny. I dlatego naszą ambicją będzie aby w przyszłym roku w czasie spotkania w Płocku znacznie poszerzyć krąg jego uczestników.

mówi adwokat Wojciech Skorupski

Nasz rozmówca zdradził również, że ten sukces motywuje do dalszego rozwoju i propagowania brydża sportowego w płockim środowisku adwokackim. 

A powody do tego są dwa – wspomniany sukces i fakt, że w kwietniu przyszłego roku Mistrzostwa Polski Adwokatów w Brydżu Sportowym będą organizowane w Płocku. Już teraz życzymy powodzenia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *