ORLEN S.A.Płock

Do ORLENU jeden krok

Ruszyła rekrutacja do programu letnich praktyk. W tym roku w Płocku dla studentów i absolwentów uczelni wyższych przygotowano aż 25 miejsc. Spółka na chętnych czeka do 5 czerwca. Program skierowany jest do studentów, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem kariery w ORLENIE. Letnie praktyki to doskonała okazja, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w przyszłości. Trzymiesięczne płatne praktyki realizowane będą od lipca do września. Ich program daje możliwość rozwoju w obszarze produkcji (rafineria i petrochemia) lub Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości. Przez cały czas praktykanci będą czerpać wiedzę od dedykowanego, indywidualnego opiekuna. Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy kliknąć link poniżej i wybrać jedno ze stanowisk: Oferty pracy – Kariera w ORLEN

Praktyka na instalacjach produkcyjnych odbywa się na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku. W ramach obowiązków praktykanci poznają procesy produkcji paliw i petrochemikaliów. Otrzymają możliwość obserwacji funkcjonowania istniejących oraz nowobudowanych instalacji produkcyjnych. Przyjrzą się obsłudze maszyn, aparatów i urządzeń, a także zapoznają się z zasadami bezpiecznego prowadzenia procesów technologicznych. Aby zostać przyjętym na praktyki na instalacjach produkcyjnych należy być absolwentem lub studentem ostatnich lat. Preferowane na tym stanowisku kierunki studiów to: chemia, technologia chemiczna, automatyka, mechanika przemysłowa, inżynieria środowiska, inżynieria chemiczna, inżynieria przemysłowa.

Natomiast praktyki w Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości odbywać się będą w Centrum Badawczo – Rozwojowe w Płocku. Do zadań praktykantów należeć będzie m.in. wykonywanie dedykowanych elementów procesu badawczego w zakresie syntezy organicznej związanej z otrzymywaniem zaawansowanych petrochemikaliów. Praktykanci wezmą także udział w badaniach związanych zagospodarowaniem i przetwarzaniem frakcji pozostałości z przerobu ropy naftowej. Wszystkie zadania będą realizowane z użyciem nowoczesnej aparatury do badania przemian chemicznych. Preferowane kierunki studiów na tym stanowisku to: chemia, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa.

Aplikacje na staże zakończą się 5 czerwca br. Ze wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 25 osób, które rozpoczną praktyki już 1 lipca br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *