Gospodarka i społeczeństwo

Synoptycy prognozują burze

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega o burzach na terenie powiatu płockiego oraz Miasta Płocka w piątek 24 maja od godz. 11.00 do godz. 23.00.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo prognozy 80%. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Ostrzeżenie hydrologiczne – gwałtowne wzrosty stanów wody Stopień: 1 Ważność: od godz. 12:00 dnia 24.05.2024 do godz. 02:00 dnia 25.05.2024 Obszar: Wisła od ujścia Narwi po Zbiornik Włocławek, Pilica do Zb. Sulejów, Pilica od Zb. Sulejów, Bzura, Wisła od Zb. Włocławek do ujścia Zgłowiączki, Zgłowiączka (kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, śląskie, świętokrzyskie)

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%

Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *