GąbinKulturaPowiat Płocki

Już w weekend Dni Gąbina

XXXI edycja Dni Gąbina to jak co roku wydarzenia sportowe, pokazy artystyczne, koncerty muzyczne, atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz szereg innych działań, skierowanych dla mieszkańców gminy oraz przyjezdnych gości.

Główne uroczystości rozpoczną się w sobotę 1 czerwca, jednak już we środę 29 maja będzie można wziąć udział w Przełajowym Biegu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin. Natomiast w piątek 31 maja spotkać się na miejskiej starówce i uczestniczyć w Wieczorze Kultury Chrześcijańskiej. Weekend to z kolei pokazy artystyczne oraz koncerty gwiazd muzycznych. W tym roku na scenie pojawią się m.in. Dawid Narożny czy zespół Tabu.

Dni Gąbina to coroczne święto miasta i gminy, które przyciąga setki osób. W programie imprezy znaleźć można atrakcje kulturalne, sportowe i rekreacyjne dla osób w każdym wieku. W ramach obchodów w Gąbinie wystąpili m.in. Krzysztof Krawczyk, Patrycja Markowska, Zbigniew Wodecki, Kombi, Urszula, Krzysztof Cugowski, DeMono, Ira, Pectus i inni. Imprezie towarzyszą wystawy, konkursy, biegi. Odbywa się również promowanie twórczości plastycznej i rękodzieła artystycznego zaproszonych artystów oraz miejscowych twórców kultury i sztuki. Zainteresowaniem cieszą się także liczne stoiska handlowe, promocyjne oraz wesołe miasteczko.

Od 2004 r. Dniom Gąbina towarzyszy dzień poświęcony kulturze chrześcijańskiej. Podczas piątkowego wieczoru na scenie prezentują się zespoły i grupy chrześcijańskie.

Partnerem medialnym wydarzenia jest InfoPłockTV.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *