Płock

Jankowski i Dyna – nowi współpracownicy Nowakowskiego

Prezydent Płocka powołał Łukasza Jankowskiego na swojego zastępcę ds. polityki społecznej z dniem 1 czerwca 2024 roku.

Łukasz Jankowski od lat związany jest z płockim samorządem i działa na rzecz lokalnego sportu. Jest sprawnym menadżerem, a także człowiekiem zaangażowanym społecznie, dlatego postawiłem na niego

– mówi prezydent Andrzej Nowakowski.

Sekretarzem miasta został wybrany Albert Dyna.

To on najlepiej zaprezentował się spośród czterech kandydatów podczas konkursu na to stanowisko. – Świetna znajomość specyfiki pracy urzędu miasta i pomysł na usprawnienie jego działania to atuty Alberta Dyny

– podkreśla prezydent Nowakowski.

Łukasz Jankowski ma 37 lat, jest rodowitym płocczaninem i małachowiakiem. Ukończył ekonomię ze specjalnością menadżerską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia podyplomowe „Organizacja i Zarządzanie w Kulturze Fizycznej” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na których zdobył tytuł menedżera sportu.

Jest współzałożycielem klubu żeńskiej koszykówki MON-POL Płock, istniejącego od 2008 roku. Od 2009 roku był menedżerem klubu tenisa stołowego Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. W następnych latach związał się z płockim samorządem. Pracował na stanowisku dyrektora Centrum Widowiskowo-Sportowego Orlen Arena, a od 2016 roku jest wiceprezesem Miejskiego środka Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o. Był też doradcą prezydenta Andrzeja Nowakowskiego w zakresie działalności sportowej.

Od 2021 roku zasiada w radzie nadzorczej sekcji piłki ręcznej Wisły Płock S.A. Najpierw pełnił funkcję sekretarza, a od 2023 roku jest przewodniczącym rady nadzorczej. W tym czasie płoccy szczypiorniści trzykrotnie wywalczyli Puchar Polski i po 13 latach tytuł Mistrza Polski.

Zajmuje się też działalnością pozarządową: kulturalną, edukacyjną, charytatywną i prozdrowotną. Od kilku lat działa na rzecz fundacji DKMS, zajmującej się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego.

Albert Dyna ma 36 lat, jest płocczaninem. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studia podyplomowe w zakresie negocjacji i mediacji na Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Ma także tytuł MBA zdobyty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył wiele szkoleń i warsztatów podnoszących umiejętności w zakresie usług publicznych i komunikacji.

Pracę w Urzędzie Miasta Płocka rozpoczął w 2012 roku. Najpierw zajmował się sportem, a w 2016 roku rozpoczął pracę w wydziale organizacyjnym, gdzie był m.in. koordynatorem Biura Interwencji i Informowania Mieszkańców, kierownikiem Biura Wsparcia Organizacyjnego oraz kierownikiem Referatu Spraw Interesantów. Jest też nauczycielem akademickim związanym z płocką Akademią Mazowiecką. Ma również doświadczenie w pracy pedagogicznej.

Ponadto jest zaangażowany społecznie. W Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej jest instruktorem w stopniu harcmistrza. Był prezesem Fundacji Rozwoju Mikrospołeczności „Per Aspera Ad Astra”, obecnie jest wiceprezesem Fundacji Przystanek Rodzina. Uczestniczył w wielu działaniach prospołecznych: „Akcja Podwórko”, „Paka dla Rodaka”, wolontariacie hospicyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *