PłockSport

Kontrakt z Norwegiem rozwiązany, za porozumieniem stron

Kontrakt Thomasa Langeruda Kristoffersena, przebywającego na wypożyczeniu, został rozwiązany. SPR Wisła Płock zakończyła współpracę z Norwegiem za porozumieniem stron.

SPR Wisła Płock zakontraktowała Thomasa Langeruda Kristoffersena na 3 lata od sezonu 2023/2024. Młody bramkarz nie dołączył jednak do zespołu Nafciarzy na początku sezonu, jako że płocki klub zdecydował się na wypożyczenie go do niemieckiego zespołu – TuS Vinnhorst, z którym Norweg występował w 2. Bundeslidze. Za obopólną zgodą stron SPR Wisła Płock rozwiązała kontrakt z Thomasem Langerudem Kristoffersenem.

W związku z obowiązującymi przepisami o obecności dwóch Polaków na boisku podczas spotkań ligowych w naszym kraju, a także z bardzo pozytywnym rozwojem Marcela Jastrzębskiego, klub zdecydował postawić na Marcela jako młodego zawodnika w składzie, któremu chce dać jak najwięcej możliwości do rozwoju i występów. – powiedział Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

Bardzo chciałem mieć Thomasa w swoim zespole. Jednakże ze względu na przepisy oszacowaliśmy, że Thomas miałby najprawdopodobniej bardzo ograniczony czas na grę w naszej drużynie. Jako młody utalentowany bramkarz musi grać, aby rozwijać swoje umiejętności, a moją radą dla Thomasa było pozostanie w Niemczech lub wypożyczenie do innego klubu. Zamiast tego, po wspólnej dyskusji z Thomasem, obie strony zdecydowały się rozwiązać kontrakt. – skomentował Xavi Sabate, trener ORLEN Wisły Płock.

Naprawdę nie mogłem się doczekać reprezentowania barw ORLEN Wisły Płock w nadchodzących latach. Czekałem nie tylko na grę dla jednej z najlepszych europejskich drużyn, ale także na występy przed fantastycznymi kibicami. To bez wątpienia światowej klasy fani i każdy zawodnik marzy o grze przed kimś takim jak oni. Ponieważ sytuacja zmieniła się po moim podpisaniu kontraktu, muszę teraz skupić się na własnej karierze i spędzać na boisku jak najwięcej czasu, dlatego cieszę się, że doszliśmy do porozumienia w kwestii rozwiązania mojego kontraktu, które da mi możliwość kontynuowania kariery w innym klubie. Chciałbym podziękować Xaviemu Sabate i Adamowi Wiśniewskiemu za wiarę we mnie i podpisanie ze mną umowy. To zdecydowanie coś, czego nigdy nie zapomnę. Dziękuję również wszystkim fanom, którzy wysłali mi wiadomości po podpisaniu kontraktu to sprawiło, że jestem naprawdę szczęśliwy i zawsze będę o tym pamiętał. Nadal będę śledził poczynania płockiego klubu wraz z ich wspaniałymi kibicami. – powiedział Thomas Langerud Kristoffersen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *