PłockSport

Kręć kilometry dla Płocka

Od 1 czerwca kręcimy kilometry dla Płocka. Piąty raz Płocczanie będą rywalizować o miano Rowerowej Stolicy Polski. W roku ubiegłym zaoszczędziliśmy 7 890 kg CO2 – to oczywiście tylko zmierzona wartość pośród próby 205 rowerzystów, którzy brali aktywny udział w ubiegłorocznej zabawie. Wartość tej oszczędności to 3,2 miliona złotych.

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. To miliony przejechanych kilometrów i dziesiątki tysięcy uczestników. Przed nami kolejna szansa na zdobycie pucharu. Z edycji na edycję mieszkanki i mieszkańcy Płocka coraz chętniej przesiadają się na rowery w celach komunikacyjnych, rekreacyjnych i turystycznych.

W ubiegłym roku w zabawie wzięły udział 62 miasta prezydenckie. Płocczanie przejechali ponad 52 tys. km. Liderka wśród kobiet wykręciła 2 614,47 km rowerem. A w klasyfikacji mężczyzn najlepszy zawodnik zarejestrował 3 132,47 km.

W tym roku Gmina Miasto Płock zdecydowała się rozszerzyć formułę poprzez wyodrębnienie dodatkowej kategorii „Uczniowie płockich szkół”, gdzie zostaną przyznane po 3 nagrody w klasyfikacji dziewcząt i chłopców.

Jak zapisać się do zabawy i kręcić kilometry dla Płocka:

– na telefonie znajdź i pobierz aplikację “Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore)

– dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz “Rywalizacje”

– w zakładce “Publiczne” wybierz „RSP – dla Miast”

– wybierz „Płock”

– wybierz rodzaj/grupę:

1. „Uczniowie płockich szkół” – jeżeli chcesz rywalizować w grupie szkół średnich i podstawowych.

2. „ogólny” lub grupę, z którą się identyfikujesz lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji.

Nawet jeśli aktualnie przebywasz w innym miejscu Polski to swoje aktywności możesz rejestrować dla Płocka. Miasto planuje przeprowadzić akcje aktywizacyjne, w których będą do zdobycia ciekawe nagrody, o szczegółach będziemy informować w mediach społecznościowych. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i wyposażenie się w odblaski. Podsumowanie akcji na początku lipca.

TU znajdziecie szczegóły akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *