FilmStara Biała

Stara Biała Serwis #40

Realizacja drogi S10 wkroczyła w kolejny etap. Jej projektanci oraz GDDKiA spotykają się z mieszkańcami. W Bielsku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące m.in. przebiegu inwestycji na terenie gminy Stara Biała.

Ulice Konwaliowa i Na Wzgórzu w miejscowości Brwilno zostaną przebudowane. Umowa z wykonawcą podpisana, a inwestycja kosztowała będzie blisko 2,5 mln zł. W ramach zadania wykonana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej. Powstaną także pobocza i kanalizacja deszczowa. W ramach inwestycji planowane jest również zabezpieczenie sieci teletechnicznej, gazowej, wodociągowej, energetycznej. Od poboczy do nieruchomości prywatnych wykonany zostanie trawnik.

Gmina podpisała umowę z wykonawcą na zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wyszynie. Na ponad 2,5 tys. mkw. powstanie mały park m.in. z fontanną.

Koncert „Wieczór w kinie II – SuperHeros” wygrał w 17. edycji plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza – Wydarzenie Roku 2023” w kategorii Na Mazowszu Płockim organizowanego przez „Tygodnik Płocki”. Organizatorem tego koncertu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Za to wydarzenie nominowany był jego dyrektor Roland Bury. W imieniu dyrektora nominację i nagrodę dla zwycięzcy odebrał wójt Sławomir Wawrzyński.

Na dwa dni hala w Maszewie Dużym zamieniła się w arenę dla miłośników tańca. Ogólnopolska impreza przyciągnęła kluby z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *