KulturaPłock

“Koziołek Matołek” w prezencie dla najmłodszych

W najbliższą niedzielę, 2 czerwca o godz. 16.00 w płockim Teatrze, na Dużej Scenie odbędzie się premiera bajki dla dzieci “Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego.

Zapraszamy na inscenizację klasyki polskiej literatury dziecięcej, „Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego, w adaptacji Jana Dormana. Opowieść z czterech stron świata. Przygody sympatycznego spryciarza – Koziołka Matołka, który wyrusza do miasteczka, w którym ponoć podkuwa się kozy… Zanim nasz bohater dotrze do słynnego Pacanowa, podejmuje daleką i niebezpieczną wędrówkę, przeżywa mnóstwo tajemniczych zdarzeń przemierzając świat, odwiedzając: Amerykę, Afrykę, Chiny, a nawet Księżyc.

Poznaje nowych przyjaciół i natyka się na liczne niebezpieczeństwa. Jak zwykle udaje mu się wyjść na cało z każdej opresji. Czy warto mu było pokonać tak długą drogę i czy rzeczywiście w Pacanowie kozy kują? Łatwowierność i niezaradność naszego bohatera uczy, że nie warto w życiu gonić za złudnym wyobrażeniem świata, ale trzeba spełniać swoje marzenia w sposób mądry i roztropny… Nowa realizacja bajki o Koziołku Matołku w reżyserii Stefana Szaciłowskiego rozgrywa się w świecie zwierząt, w niezwykłej scenerii autorstwa Aleksandry Szempruch, z dynamiczną w tle muzyką Krzysztofa Misiaka. Zapewniamy, że żadne dziecko nie będzie się nudziło, a niesforny Koziołek wywoła uśmiech nie tylko u najmłodszych widzów.

Adaptacja: Jan Dorman, Reżyseria: Stefan Szaciłowski, Scenografia: Aleksandra Szempruch, Muzyka: Krzysztof Misiak, Choreografia: Jan Łosakiewicz, Wizualizacja: Agata Olczak-Wałachowska.

Obsada:

Katarzyna Wieczorek – Koza IV, Jaś, Aktorka IV
Maja Rybicka – Koza I, Jeż, Małgosia, Cesarzowa, Aktorka I
Magdalena Tomaszewska – Koza III, Baba Jaga, Aktorka II
Paula Stępczyńska – Koza III, Wiewiórka, Królewna, Aktorka III
Szymon Cempura – Zając I, Rozbójnik III, Herold I, Tragarz I, Aktor I
Marek Walczak – Sekretarz, Ogrodnik, Marynarz I, Kupiec
Henryk Jóźwiak – Zając II, Marynarz II, Tragarz II, Kozioł I
Piotr Bała – Przewodniczący, Rozbójnik II, Cesarz, Aktor II
Aleksander Maciejczyk – Koziołek Matołek
Łukasz Mąka – Niedźwiedź, Kucharz, Rozbójnik I, Kozioł II
Dariusz Poleszak-Hass – Paparazzi, Strach na wróble, Herold II
Inspicjent: Aurelia Greń
Sufler: Diana Mąka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *