PłockSport

Mariusz Misiura nowym trenerem Wisły Płock

Mariusz Misiura został nowym trenerem Wisły Płock. 43-letni szkoleniowiec związał się z płockim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia współpracy.

foto Wisła Płock

Urodzony 1 czerwca 1981 roku w Szczecinie Misiura jako zawodnik rozegrał 11 meczów w rodzimej najwyższej klasie rozgrywkowej dla Pogoni Szczecin, a poza tym reprezentował również barwy Znicza Pruszków, Gwardii Koszalin, ŁKS-u Łomża, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, czy niemieckiego Türkiyemspor Berlin.

Po odwieszeniu butów na kołek został trenerem i prezesem Pogoni Szczecin Women, którą trzykrotnie doprowadził do finału Pucharu Polski kobiet, a w sezonie 2009/2010 był również asystentem selekcjonera Roberta Góralczyka w żeńskiej reprezentacji Polski. Następnie przyszedł czas na pracę w Hohen Neuendorf w kobiecej 2. Bundeslidze, dzięki czemu został objęty programem „Bundesliga Trener” i uczestniczył w szkoleniach niemieckiego związku piłki nożnej.

Później Misiura rozpoczął pracę w piłce męskiej od działu skautingu Realu Madryt, skąd razem z jednym ze współpracowników trafił do chińskiego Guizhou HengFen. Azjatycką przygodę przerwał wybuch pandemii i po powrocie do kraju szkoleniowiec objął trzecioligową Wartę Gorzów Wlkp, a od początku sezonu 2021/2022 Znicz Pruszków, z którym wywalczył bezpośredni awans do Fortuna 1 Ligi, a w niedawno zakończonych rozgrywkach zajął 13. miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *