KulturaPłock

Płockie Talenty wystąpią z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Zbliża się ostatni koncert 47. sezonu artystycznego Płockiej Orkiestry Symfonicznej. W piątek, 14 czerwca o godzinie 19.00 odbędzie się koncert pn. „Płockie Talenty”, który corocznie organizowany jest we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Karola Szymanowskiego oraz Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I i II stopnia. Na scenie zaprezentuje się siedmioro najzdolniejszych uczniów płockich szkół muzycznych, którzy wystąpią wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Elżbiety Tomali-Nocuń.

Młodzi, utalentowani, nagradzani w konkursach i z ogromną artystyczną przyszłością zaprezentują swoje niezwykłe talenty i umiejętności przy wykorzystaniu pełnej gamy instrumentów, poczynając od fortepianu poprzez saksofon, fagot, klarnet, trąbkę i perkusję.

W tegorocznej edycji „Płockich Talentów” wystąpią: Aleksandra Cierpikowska (fortepian), Adam Błażejewski (saksofon), Julian Krajenta (fagot), Kamil Malowaniec (perkusja), Franciszek Mazurkiewicz (trąbka), Ewelina Rasińska (klarnet) i Filip Toruniewski (trąbka).

W programie koncertu usłyszymy utwory kompozytorów takich jak: Piotr Czajkowski, Darius Milhaud, Antonio Vivaldi, Ney Rosauro, Wiaczesław Szczełokow, Carl Maria von Weber oraz Alexander Arutiunian. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, bilety w cenie 40 zł (z Płocką Kartą Mieszkańca w cenie 30 zł) można nabyć w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *