Polityka

W PiS zmiana na miejscu lidera

Państwowa Komisja Wyborcza policzyła wszystkie głosy. A to oznacza, że znamy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W Brukseli jest ich w sumie 720, Polska będzie miała 53. Kto zasiądzie w ławach?

PKW policzyła wszystkie oddane wczoraj (9 czerwca) głosy na kandydatów zgłoszonych w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W powiecie płockim najchętniej głosowano na Prawo i Sprawiedliwość, natomiast w Płocku na Koalicję Obywatelską.

Z listy KO do Brukseli dostał się Andrzej Halicki, na którego głos oddało w sumie 4581 wyborców. Kolejnym kandydatem, na którego najchętniej głosowano był płocczanin Łukasz Jankowski. Otrzymał 1052 głosy.

Zaskoczenie może być w PiS. Tu prowadził Adam Bielan, którego „gonił” Jacek Ozdoba. Ostatecznie, po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że najlepszy wynik na liście zrobił… Jacek Ozdoba, który otrzymał 5127 głosów. Na Bielana zagłosowało 4931 wyborców.

Na listach Konfederacji Rafał Foryś uzyskał 1494 głosów. Startujący z tej listy płocczanin Marek Tucholski zdobył 1271 głosów.

Startujący z listy Trzeciej Drogi Rafał Nadratowski z Płocka zdobył 329 głosów, najlepszy wynik na tej liście zrobiła Bożena Żelazowska – 1568 głosów.

Dodajmy, w powiecie płockim na PiS zagłosowało 49,72%, na KO – 22,10%. W Płocku na KO – 43,46%, na PiS – 34,26%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *