Powiat Płocki

Nowe drogi, wakacyjne bezpieczeństwo, dożynki – tematy z posiedzenia Zarządu Powiatu

We wtorek, 11 czerwca 2024 roku, odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Powiatu w Płocku, podczas którego członkowie Zarządu omawiali bieżące problemy i najistotniejsze sprawy dla życia Powiatu Płockiego.

Obradom przewodniczył Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz. W spotkaniu uczestniczyli także: Wicestarosta Waldemar Zawadzki, Członkinie Zarządu Powiatu Karolina Koper oraz Magdalena Woja, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska, Dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru Monika Mytnik-Talpa, a także pozostali Dyrektorzy poszczególnych wydziałów i jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Płocku.

Narada tak jak zawsze obfitowała w szereg najistotniejszych obecnie spraw, nad którymi zarówno Zarząd, jak i Rada Powiatu pochylą się w najbliższych tygodniach.

Jak zawsze dużo uwagi poświęcono drogom powiatowym, bo na ich remonty mieszkańcy zawsze czekają najbardziej. Niebawem zostaną ogłoszone postępowania przetargowe na przebudowę następujących odcinków dróg:

  • Wilkanowo – Orszymowo
  • Gromice – Mąkolin – Rogowo
  • Rogotwórsk – Bromierzyk
  • Blichowo – Łubki – Nadułki
  • Czermno – Nowy Barcik (etap I)

Z racji tego, że wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego, bardzo dużo miejsca poświęcono również kwestiom z zakresu oświaty, pomocy społecznej i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

To nasz priorytet, by wszystkim mieszkańcom – bez względu na wiek czy status materialny – żyło się u nas dobrze, bezpiecznie i z poszanowaniem wszelkich niezbędnych potrzeb

– podkreśla Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz

Nie zabrakło bardzo ważnego tematu finansów samorządowych, gdzie Samorząd Powiatu Płockiego liczy na pozytywną zmianę finansowania powiatów. Uczestnicy posiedzenia rozmawiali także o dobrej i potrzebnej działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku, która skutkuje minimalizowaniem bezrobocia wśród naszych mieszkańców.

Wśród ważnych i ciekawych informacji jest również ta, że podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu zapadła decyzja, że Dożynki Powiatu Płockiego odbędą się w tym roku w Łącku. Już teraz bardzo serdecznie wszystkich na nie zapraszam!

– zachęca Starosta Sylwester Ziemkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *