Płock

Zmiana organizacji ruchu na rondzie w Tokarach

Zmodernizowaliśmy rondo im. 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa na lewobrzeżnych Tokarach. Będzie to kolejne rondo turbinowe. Poprawi się w ten sposób jednocześnie komfort jeżdżenia po mieście i poziom bezpieczeństwa.

Prace przy rondzie podzielono na etapy. W pierwszym poszerzona została jezdnia, ułożone zostały zrobione z kostki kamiennej opaski na jej krawędziach. Dzięki nim tiry, których na tym skrzyżowaniu nie brakuje, mieszczą się swobodnie na rondzie, nie uszkadzają i nie rozjeżdżają poboczy.

Potem prywatna firma, która transportowała tędy ponadgabarytowe ładunki do kombinatu, ułożyła nowy asfalt. Wynikało to z porozumienia z Miejskim Zarządem Dróg, który zgodził się na taki transport pod warunkiem modernizacji ronda im. 19 pp Odsieczy Lwowa.

UMP Płock

A po najbliższym weekendzie zmieniona zostanie tu organizacja ruchu. W poniedziałek drogowcy wykonają oznakowanie poziome i zrobimy ze skrzyżowania rondo turbinowe.

Ostatni krok to aktywne, migające oznakowanie kierunkowe (dobrze znane z wielu skrzyżowań, świecące ledami strzałki typu U3a). Pojawią się w lipcu.

UMP Płock

Ułożenie asfaltu kosztowało 400-500 tys. zł, a koszty miasta wyniosły 200 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *