Płock

W Płocku Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Będą utrudnienia w ruchu

Uwaga! W najbliższy weekend Stare Miasto w Płocku opanują kolarze – uczestnicy Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym. Przez trzy dni, od piątku 21 czerwca do niedzieli 23 czerwca, będą bardzo poważne ograniczenia w ruchu pojazdów.

Trasa tego wyścigu poprowadzi następującymi ulicami: Rybaki (tam kolarze wystartują), następnie Mostową, pl. Narutowicza, ul. Teatralną, Małachowskiego, Starym Rynkiem, Kazimierza Wielkiego, Nowowiejskiego, ponownie Kazimierza Wielkiego i ul. Szpitalną, aż do granicy miasta. Dalej na terenie sąsiednich gmin kolarze zatoczą pętlę przez Maszewo Duże, Kobierniki, Lasotki, Siecień, potem przez Brwilno, Maszewo wrócą do Płocka i ul. Szpitalną wjadą z powrotem na ul. Rybaki, gdzie w pobliżu amfiteatru stanie meta. Pętla liczyć będzie 34,5 km. W piątek zaczną ścigać się najmłodsi, w kolejnych dniach starsi zawodnicy na coraz dłuższych trasach, pokonując coraz większą liczbę pętli.

Ruch drogowy na trasie wyścigu na terenie Płocka zostanie całkowicie wyłączony na czas zmagań . Przejazdy i przejścia na skrzyżowaniach zagrodzą metalowe barierki Inaczej będzie poza Płockiem, tam ruch będzie ograniczony i wstrzymywany w czasie przejazdu zawodników. Ruch ograniczony będzie także obowiązywać od skrzyżowania ul. Szpitalnej z Medyczną na terenie Płocka z dopuszczeniem przejazdu autobusów KM.

W piątek 21 czerwca trasa wyścigu kolarskiego zostanie całkowicie zamknięta w Płocku dla ruchu pojazdów o godz. 10.30. Przejazd organizatorzy będą uruchamiać sukcesywnie między godz. 17.00 a 17.15, w zależności od tego, w jakim tempie zawodnicy będą kończyć zmagania i dojeżdżać do mety na Rybakach.

W sobotę 22 czerwca trasa w Płocku zostanie zamknięta w tych samych godzinach, czyli od godz. 10.30 do 17-17.15.

W niedzielę 23 czerwca trasę wyścigu w Płocku organizatorzy zamykają dla ruchu pojazdów od godz. 09.00 do około 18.30.

Przez te trzy dni całkowicie zawiesza swoje kursy Ciuchcia Tumska. O możliwości dotarcia pojazdami do katedry lub kościoła farnego na uroczystość zawarcia małżeństwa zdecydują służby porządkowe.

Na trasie wyścigu nie będzie można parkować. Do czwartku 20 czerwca, do godz. 8.00 rano, organizatorzy ustawią znaki zakazu zatrzymywania się i postoju w wybranych miejscach. Warto zwrócić uwagę na to, gdzie staną, ponieważ zaparkowane na trasie wyścigu w niedozwolonym miejscu samochody, będą odholowywane.

Warto też pamiętać, żeby nie parkować samochodu w nocy z czwartku na piątek na parkingach na pl. Narutowicza, czy przy ul. Małachowskiego, ponieważ w trakcie wyścigu kolarskiego nie będzie można stamtąd wyjechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *