Gospodarka i społeczeństwo

Czeka nas fala upałów. Jak sobie z nimi radzić?

Nad Mazowsze nadciąga fala upałów. Dziś na termometrach nawet 30 stopni Celsjusza. Jak zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo?

Lato zaczyna z wysokiego C. W najbliższych dniach będzie gorąco, a nawet upalnie — w tym tygodniu na termometrach w regionie będziemy mogli zobaczyć nawet ponad 30 stopni Celsjusza na Mazowszu. Duża ilość słońca, bez opadów i z coraz wyższą temperaturą. Nawet do 33 stopni. Pamiętajmy, że nawet przy obecności chmur upalne temperatury są niebezpieczne dla zdrowia. Jak sobie radzić z takim stanem rzeczy?

Podczas upałów powinniśmy unikać pełnego słońca. Najlepiej odpoczywać w cieniu, a najlepiej w klimatyzowanym pomieszczeniu. Trzeba jednak pamiętać o unikaniu nadmiernych różnic temperatury. Pamiętajmy też o niezbędnym zabezpieczeniu przeciwsłonecznym. Jeśli musimy wyjść na dwór, należy pamiętać o okryciu głowy czapką lub kapeluszem, o okularach przeciwsłonecznych i kremach, by zabezpieczyć skórę przed poparzeniami. Bardzo ważne jest nawodnienie organizmu. Podstawą jest picie co najmniej 1,5 litra wody dziennie i schładzanie organizmu. Nie wolno zapominać o nawadnianiu dzieci i osób starszych, które mogą mieć zaburzone poczucie pragnienia. Woda reguluje temperaturę ciała, usuwa toksyny i gasi pragnienie. Picie wody w czasie upałów, może nas uchronić nie tylko przed przegrzaniem, ale także odwodnieniem organizmu.

Jak prognozują synoptycy załamanie pogody dopiero w weekend. W sobotę powrót deszczu, lecz temperatury wciąż bliskie 30 stopni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *