Płock

Rowerem przez Góry – rusza realizacja projektu

Miasto przystępuje do realizacji kolejnego przedsięwzięcia w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. To pierwszy etap projektu – „Rowerem przez Góry”.

UMP

Inwestycja polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu ciągu pieszo-rowerowego po północnej stronie ul. Góry, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kutnowską do ul. Przyszkolnej. Będzie miał on 3 metry szerokości i ok. 300 metrów długości.

A także na wykonaniu chodnika o szerokości 2,5 metra po południowej stronie tej ulicy na nieco krótszym odcinku o długości ok. 250 metrów. Połączy on rejon przystanku autobusowego ze skrzyżowaniem z ul. Przyszkolną.

UMP

Jest to na razie pierwszy etap tej inwestycji. W drugim miasto planuje połączenie ciągu pieszo-rowerowego ze skrzyżowaniem z ul. Kutnowską i wykonanie skrętu w kierunku Radziwia oraz pętli, która pozwoli jechać do Grabiny.

Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg, który w czerwcu rozstrzygnął przetarg na wybór wykonawcy i lada moment podpisze z nim umowę. Oferta, jaka okazała się w tym postępowaniu najkorzystniejsza opiewa na kwotę 1,2 mln zł. Jest szansa, że wykonawca zrealizuje to przedsięwzięcie do końca grudnia, ale jeśli zima przyniesie niekorzystne warunki atmosferyczne – roboty skończą się w przyszłym roku.

UMP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *