Gospodarka i społeczeństwo

Nawet 5 tys. złotych na nowy rower elektryczny! Konsultacje już ruszyły!

Rusza program “Mój rower elektryczny” przygotowany przez Narodowy Fundusz Ochron Środowiska i Gospodarki Wodnej, konsultacje ruszyły 4 lipca a planowane są do 18.07.2024 roku, zyskać można będzie nawet do 5 tysięcy złotych z refundacji.

Przemieszanie się rowerami – szczególnie w miastach – jest wśród Polaków coraz bardziej popularne. Według badań przeprowadzonych przez Ipsos, prawie 20% z nas używa roweru jako swojego głównego środka transportu i jest to wynik wyższy niż średnia w Europie. Z racji ciągłych inwestycji w infrastrukturę rowerową zarówno w naszym powiecie jak i całym kraju, można spodziewać się, że liczba ta będzie tylko rosła.

Realizacja programu “Mój rower elektryczny” przewidziana jest na lata 2025-2029, a cała suma, którą państwo chce przeznaczyć na bezzwrotne dofinansowania wynosić ma 300 milionów złotych, natomiast planowana ilość rowerów według wskaźników wyniesie około 50 tys. sztuk. Projekt przede wszystkim ma na celu promowanie tego ekologicznego i zdrowego środka transportu, skorzystać będą mogły z niego zarówno osoby fizyczne jak i firmy zajmujące się chociażby dostarczaniem produktów tudzież posiłków do naszych domów, co jest również coraz bardziej popularne.

Warunkiem skorzystania z programu będzie zakup nowego, nieużywanego roweru elektrycznego, oznakowanego specjalną naklejką i zarejestrowanego na Policji. Istotny będzie również rodzaj baterii litowo-jonowej, minimum 10Ah mocy, ładowana wyłącznie w domowym gniazdku, a zasięg jazdy ze wspomaganiem wynosić będzie musiał co najmniej 50km.

Na ten moment planowane środki będą miały być wypłacane na zasadzie refundacji 50% środków po zakupie roweru, będzie można również starać się o częściowy zwrot za więcej niż jedną sztukę pojazdu, jednak każdy zakup będzie osobnym przedsięwzięciem.

Formularz znaleźć można na stronie GOV, pod linkiem: https://www.gov.pl/web/funduszmodernizacyjny/moj-rower-elektryczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *