BulkowoPowiat Płocki

W Bulkowie można zbadać mięso

Na terenie Gminy Bulkowo, przy ul. Szkolnej 5/5, funkcjonuje punkt badania próbek mięsa trzody chlewnej i dzików na obecność włośnia krętego metodą wytrawiania. To jedno z czterech miejsc w powiecie, które pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa żywieniowego.

Badanie mięsa na obecność włośnia krętego metodą wytrawiania jest jedną z najskuteczniejszych metod wykrywania tego groźnego pasożyta. Dzięki temu możemy mieć pewność, że mięso spożywane przez nas i nasze rodziny jest bezpieczne. Należy podkreślić, że włośnica jest chorobą odzwierzęcą, pasożytniczą, mogącą spowodować chorobę u ludzi również ze skutkiem śmiertelnym. Badania na włośnie są badaniami urzędowymi i obowiązkowymi.

Niedopełnienie obowiązku badania grozi sankcjami karnymi, tym bardziej cieszę się, że taki punkt powstał w gminie Bulkowo. Bardzo dziękuję za inicjatywę i współpracę Pani Magdalenie Kalińskiej – Dyrektor Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Płocku

– mówi Gabriel Graczyk wójt gminy Bulkowo.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności punktu oraz procedur pobierania i badania próbek można uzyskać pod numerem telefonu 605 – 688 – 486.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *