Powiat PłockiSportŁąck

Stado Ogierów w Łącku zaprasza na kolejną imprezę

W dniach 19-21 lipca przez przeszkody ponownie skakać będzie młodzież. Za nami zawody w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Młodych Koni, a przed nami Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzieży. W czerwcowych konkursach mogliśmy podziwiać zwierzęta 4-, 5- i 6-letnie. W lipcowych nierzadko będziemy mieli do czynienia z sytuacją, kiedy jeździec będzie młodszy od dosiadanego wierzchowca.

Zawody Dzieci i Młodzieży stanowią doskonałą okazję dla najmłodszych jeźdźców, aby sprawdzić swoje umiejętności oraz zdobyć doświadczenie w warunkach prawdziwego sportowego współzawodnictwa. Dla widzów wydarzenia tego typu są równie emocjonujące jak zawody doświadczonych amazonek i jeźdźców. I jedni i drudzy zostawiają serca pomiędzy przeszkodami, a piękno koni… Cóż? To wartość bezdyskusyjna

– mówi Karolina Koper prezes zarządu Stada Ogierów w Łącku.

Zawody organizowane na terenie jednego z najstarszych polskich państwowych Stad Ogierów, które powstało w Łącku w 1923 roku, to oprócz rywalizacji sportowej impreza organizowana także z myślą o całych rodzinach i to nie tylko pasjonatach jeździectwa.

Park, który znajduje się na terenie Stada wypełnią piknikowe atrakcje. Zabawy na dmuchańcach, oraz gry prowadzone przez animatorów, warsztaty edukacyjne i malowanie twarzy, to tylko część tego co zostało przygotowane dla najmłodszych.

Podczas imprezy odbywającej się w Stadzie Ogierów nie może zabraknąć zwiedzana stajni i oczywiście przejażdżek na kucyku oraz wycieczek bryczką po łąckich lasach. Działać będzie również strefa gastronomiczna z piknikowym menu, wśród którego każdy znajdzie coś smacznego.

Konkursom dzieci i młodzieży towarzyszyć będą również te, w których wystartują dorośli. Będzie to w ramach Zawodów Regionalnych i Towarzyskich. Zainteresowani startem do 15 lipca mają jeszcze czas żeby zgłosić swój udział.

Szczegółowe informacje znaleźć można na Facebook.com/StadoOgierowLack oraz na stronie zawodykonne.com.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *