Płock

Nagroda “Świadek Wiary” dla Adama Modliborskiego

Adam Modliborski laureatem tegorocznej Nagrody „Świadek Wiary” Kapituły Kolegiackiej św. Michała w Płocku. – To wyraz uznania dla tych, którzy działają na rzecz budowania Królestwa Bożego tu i teraz – z wiarą, nadzieją i miłością – opowiadają członkowie Kapituły.

Nagroda przyznawana już od 9 lat, trafia do ludzi, którzy poprzez swoje zaangażowanie szerzą Ewangelię i niosą konkretną pomoc duchową oraz materialną potrzebującym. Adam Modliborski został uhonorowany m.in. za swoją pełną oddania działalność w Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”, która wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz Wydziałem ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej organizuje m.in. akcję Świątecznej Paczki Rodakom na Wileńszczyźnie.

Fundacja, powstała w 2018 r. z inicjatywy ks. prof. Wojciecha Góralskiego, od początku swojego istnienia wspiera Polaków na Kresach – zarówno poprzez pomoc rzeczową, jak i duchowe wsparcie. Od tego czasu udaje się organizować świąteczne wsparcie dla Rodaków na Wileńszczyźnie, letni wypoczynek w Polsce dla dzieci z Wileńszczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *