Słupno

Gmina Słupno wyciąga rękę do przedsiębiorców

Sytuacja w jakiej znajduje się Polska, a właściwie to cały świat jest, delikatnie mówiąc, bardzo trudna. A wiele wskazuje na to, że najgorsze jeszcze przed nami.

Rząd przygotował pakiet pomocowy dla małych i średnich przedsiębiorstw, bo to oni są w bardzo trudnej sytuacji zawodowej. Z pomocą przychodzą również samorządy. Jedną z pierwszych gmin w naszym powiecie, która pomyślała co dalej?, jest gmina Słupno. Decyzją wójta Marcina Zawadki przedsiębiorcy z terenu gminy mogą liczyć na pomoc już od 1 kwietnia.

Od 14 marca obowiązuje w Polsce stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Wiele z wprowadzonych w związku z tym ograniczeń dotyczy bezpośrednio przedsiębiorców z Naszej Gminy Słupno. Chcąc im pomóc jako wójt podjąłem decyzję, iż wszyscy przedsiębiorcy wynajmujący lokale od Gminy będą ZWOLNIENI od dnia 1 kwietnia przez okres najbliższych trzech miesięcy z czynszu za wynajem lokali gminnych. Jednocześnie przypominam pozostałym przedsiębiorcom z terenu Gminy Słupno, że istnieje możliwość umorzenia podatku od nieruchomości, odroczenia terminu płatności czy rozłożenia na raty – wystarczy złożyć pismo. Każdy przypadek będziemy rozpatrywać indywidualnie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy

mówi Marcin Zawadka wójt gminy Słupno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *