piątek, 8 grudnia 2023
Powiat PłockiPłock

Rząd wprowadza kolejne zakazy, m.in. wychodzenia z domu

Niestety, wzrost liczby zachorowań cały czas obserwujemy, jest istotny, jest znaczący. Prawdopodobnie zbliżamy się do 800 zachorowań, mamy dziewięć potwierdzonych zgonów – mówił premier na dzisiejszej konferencji prasowej.

Premier zapowiedział, że będą ograniczenia w poruszaniu się, a także w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Tu liczba pasażerów będzie limitowana tak, by zachować między nimi dystans. Zapowiedział również dalsze obostrzenia dotyczące zgromadzeń publicznych. Co się zmieni? Spacerować razem będą mogły tylko dwie osoby.

Nadal obowiązują dotychczasowe ograniczenia dotyczące m.in. galerii handlowych i miejsc rozrywki.

Jak dodał minister zdrowia – zakaz wychodzenia z domu będzie obowiązywał poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, do lekarza. Można wyjść na spacer z psem, ale to nie oznacza, że mamy iść na plac zabaw z dziećmi, że mamy iść na bulwary na grilla ze znajomym – dodał minister Szumowski.

Ograniczamy liczbę osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych do pięciu osób nie licząc kapłanów i osób uczestniczących np. w pogrzebie jako pracownicy zakładów pogrzebowych

– mówił na konferencji Łukasz Szumowski.

Obostrzenia obowiązują od dziś do 11 kwietnia 2020 r.

Na dzisiejszej konferencji premier Morawiecki potwierdził, że wojsko zapewni pomoc policji w kontrolowaniu, czy ograniczenia są respektowane.

Wdrażamy rozwiązania elektroniczne, które mają stwierdzić, czy osoby poddane kwarantannie rzeczywiście w niej przebywaj

– dodał Morawiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *