niedziela, 3 grudnia 2023
PłockZdrowie

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich uruchomiło telefon wsparcia

Telefon wsparcia w czasie kwarantanny oraz pogotowie zakupowe dla seniorów zainicjowały Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej wraz z Wydziałem ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej, w związku z istniejącym stanem pandemii. Pomoc jest bezpłatna, skierowana do mieszkańców Płocka.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich diecezji płockiej uruchomiło telefon wsparcia w czasie kwarantanny. Można korzystać z telefonu do duchowego i psychologa. Osoby potrzebujące pomoc psychologicznej mogą dzwonić codziennie w godz. 19:00 – 21:00, tel. 502-513-764. Z kolei osoby, które chciałyby porozmawiać z księdzem, mogą to uczynić w tych samych godzinach – tel. 502-513-894.

Pomoc jest bezpłatna i świadczona telefonicznie przez osoby wykwalifikowane. Może z niej skorzystać każda osoba, która tego potrzebuje. Osoba korzystająca z pomocy nie przekazuje podczas rozmowy telefonicznej żadnych danych osobowych, a specjaliści świadczący pomoc są zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej

podkreśla Witold Wybult, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji płockiej.

Osobny telefon został uruchomiony dla samotnych seniorów, potrzebujących pomocy w zakupach – tel. 505-272-535, czynny codziennie w godz. 10:00 – 14:00. Ten rodzaj pomocy również jest bezpłatny. Z pomocy wolontariuszy może skorzystać osoba samotna z kręgu osób z tzw. podwyższonej grupy ryzyka w czasie trwania pandemii (np. osoby w podeszłym wieku czy o obniżonej odporności). Pomoc obejmuje niezbędne zakupy (głównie spożywcze oraz lekarstwa).

Wolontariuszami są osoby ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji płockiej, Fundacji „Cokolwiek uczyniliście” oraz 64. Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku (Wojska Obrony Terytorialnej), zachowujący wszelkie zasady bezpieczeństwa (bezpieczna odległość od seniora, zasady podane przez Ministerstwo Zdrowia).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.srkplock.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *