sobota, 2 grudnia 2023
Płock

Straż miejska dowozi jedzenie osobom przebywającym na kwarantannie

Po raz kolejny strażnicy miejscy zawieźli paczki żywnościowe osobom objętym w Płocku kwarantanną. Paczki przygotowane zostały przez pracowników MOPS-u.

Dostarczenie produktów żywnościowych nie wymaga bezpośredniego kontaktu, dlatego też strażnicy zanim zostawią pod drzwiami paczkę dzwonią do osoby objętej kwarantanną informując, że zaraz ją dostarczą.  Po zostawieniu paczki pod drzwiami oddalają się na bezpieczną odległość i dopilnowują, żeby żywność została natychmiast odebrana przez właściwą osobę. Podczas tych działań strażnicy zachowują szczególne środki ostrożności. Mają założone rękawiczki i maseczki na twarzy, pojazd służbowy jest później ozonowany. 

W paczce, którą dostają osoby przebywające na domowej kwarantannie jest  m.in. chleb, mleko, śmietana, makaron, płatki śniadaniowe, olej, cukier, soki, woda, mąka, puszki, włoszczyzna i wiele innych rzeczy, z których można przez kilka dni przygotowywać sobie posiłki. W paczkach znajdują się również środki czystości i  higieny osobistej

Każdy, kto jest objęty kwarantanną, musi pamiętać, że absolutnie nie wolno wychodzić mu z domu.

W ubiegłym tygodniu prawie 20 paczek żywnościowych trafiło również do osób bezdomnych. Wszystko to w ramach wspólnych kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych prowadzonych przez strażników miejskich i pracowników MOPS-u. Podczas tych działań pracownicy MOPS-u mierzyli  osobom bezdomnym temperaturę oraz tłumaczyli, a nawet wręczali specjalne ulotki z informacjami m.in. dotyczącymi  pierwszych objawów zakażenia. Wszystkie napotkane podczas tych działań osoby bezdomne odmówiły pomocy ze strony Straży Miejskiej i MOPS-u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *