sobota, 2 grudnia 2023
Płock

Prawie 900 obiadów dla dzieci i seniorów

Już od przyszłego tygodnia najbardziej potrzebujące dzieci i seniorzy z Płocka otrzymają codziennie ciepły posiłek. Obiady będą dostarczane do ich domów.

Do niedawna, w czasie trwania roku szkolnego, dzieci wytypowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz dyrektorów szkół i przedszkoli dostawały darmowe obiady w szkolnej stołówce. Z takiej formy pomocy korzystało w Płocku około 650 uczniów i przedszkolaków. Z uwagi na odwołanie zajęć szkolnych i brak możliwości pracy stołówek, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podjął decyzję o kontynuowaniu programu w zmienionej formie.

Do poniedziałku dyrektorzy szkół i przedszkoli mają dostarczyć do MOPS-u listy dzieci, których rodzice są chętni na dostarczanie ich dzieciom obiadów.

Ciepłe posiłki będą przywożone codziennie od poniedziałku do piątku. Programem objęte zostaną wszystkie dzieci w danej rodzinie. Realizacja programu rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Obiady bezpośrednio do domu otrzymają także seniorzy, którym MOPS świadczy usługi opiekuńcze. Już teraz chętnych do skorzystania z pomocy jest około 200 starszych płocczan. To osoby najbardziej potrzebujące, schorowane, które w ogóle nie powinny wychodzić z domu.

Aktualnie zakupami dla nich czy dożywianiem zajmują się opiekunki. Po zmianach godzin funkcjonowania sklepów oraz przy dużych kolejkach, czas jaki potrzebny jest dla opiekunki na takie czynności znacznie się wydłużył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *