Powiat PłockiPłock

Zostańmy w domu na święta

Najbliższe dni będą wyjątkowo trudne. Przyzwyczailiśmy się, że święta spędzamy z najbliższymi, z rodziną. I wiele osób zamierza odwiedzić w tym czasie swoje rodziny. Czy w trakcie epidemii takie wizyty są wskazane?

Rząd apeluje, aby w tym roku pozostać w domach i przeczekać ten trudny czas. Podczas konferencji prasowej, 4 kwietnia, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk wystosowali apel, aby w tym roku pozostać w domach i nigdzie się nie przemieszczać.

Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. To jest oczywiście poważny problem i poważne wyzwanie. Święta Wielkiej Nocy są takim czasem, gdzie zwykle spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali między miastami. Ale tutaj chodzi o ochronę nie tylko zdrowia, ale i życia ludzkiego, dlatego rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży

– powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM.

Łukasz Szumowski dołączył się do apelu i powiedział, że święta są dla wszystkich przeżyciem religijnym, duchownym i rodzinnym, ale spotkania w czasie epidemii mogą okazać się nawet śmiertelne.

Intensywny kontakt przy rodzinnym stole jest w tym roku, w tym trudnym okresie epidemii, ogromnym zagrożeniem. To są święta nowego życia i oby takie były. Postarajmy się, żeby były symbolem życia, a nie epidemii, która może zdziesiątkować nas, jeżeli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie

– dodał minister zdrowia.

Pomyślmy, warto spędzić jedne, najbliższe święta bez bliskich, tak aby każde następne nie były samotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *