Powiat Płocki

Pół miliona złotych na DPS w Nowym Miszewie

Dziś marszałek Adam Struzik podpisał umowy, na mocy których wsparcie trafi do powiatu płockiego, który zajmuje się odbudową domu pomocy społecznej oraz do PSP w Płocku.

Największy budynek w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie spłonął latem ubiegłego roku. W gaszeniu pożaru wzięło udział blisko 50 zastępów straży. Straty materialne były ogromne. Szacowane na miliony. Budynek spalił się bądź został uszkodzony w ok. 60 proc. Udało się wynieść np. część mebli i wyposażenia, a co najważniejsze – karty zdrowia i dokumentację medyczną oraz leki. Władze Mazowsza podjęły decyzję o skierowaniu pomocy finansowej na odbudowę obiektu. Na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczono pół miliona złotych.

Mimo że jesteśmy teraz mocno skupieni na walce z koronawirusem staramy się nie rezygnować z naszych inwestycji czy prowadzenia naszej polityki pomocowej. Pożar w Nowym Miszewie to ogromna tragedia dla pensjonariuszy tego domu. Trzeba jak najszybciej odbudować dom by mogli wrócić do bezpiecznego miejsca pobytu 

– podkreśla marszałek Adam Struzik.

Zarząd Mazowsza zdecydował również o wsparciu kwotą 270 tys. zł dokończenia budowy obiektu do ćwiczeń ratownictwa wysokościowego płockiej PSP.

W trakcie spotkania przekazano również alkomaty policji z Gostynina, Sierpca i Żuromina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *