Komenda Miejska Policji w PłockuPowiat PłockiPłock

SPEED niebezpieczna prędkość

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili prawie 240 wykroczeń na drogach naszego województwa, 176 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli 176 mandatów, a w 7 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 9 praw jazdy oraz 11 dowodów rejestracyjnych.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu oraz nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń.

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa SPEED. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED zwracają uwagę na karygodne zachowania na drodze są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Przez ostatni tydzień (13-19 kwiecień) policjanci ujawnili prawie 240 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 176 to przekroczenia prędkości w tym 7 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych, 3 pijanych kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *